Z wykształcenia lekarz, studia medyczne w Collegium Medicum UJ ukończyła  13.06.1995 r. Posiada specjalizację I i II stopnia z chorób wewnętrznych, specjalizację II stopnia z medycyny nuklearnej i endokrynologii.

W 2008 r. uzyskała tytuł  doktora nauk medycznych, w 2013 r. – doktora habilitowanego nauk medycznych, a w 2023 r. tytuł profesora zwyczajnego.

Od 15.12.1998 r. jest związana ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie.

Od 2010 r. pełni rolę Kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej Endokrynologii.

Od 2023 r. jest Prezesem Zarządu Fundacji, wcześniej pełniła rolę Członka Rady Fundacji.

Zawodowo przedmiotem jej głównych zainteresowań są badania związane z tematem nowotworów neuroendokrynnych, ale także z zastosowaniem nowych znaczników izotopowych w diagnostyce i terapii oraz z wykorzystaniem narzędzi medycyny nuklearnej, przede wszystkim PET/CT w nowych obszarach.

Od 8 lat zajmuje się przybliżaniem tematu nowotworów neuroendokrynnych (NET) wśród pacjentów, społeczeństwa oraz lekarzy, zwłaszcza pierwszego kontaktu. Odbywa się to w ramach organizacji Festiwalu Black or White, którego jest pomysłodawcą. Festiwal spełnia rolę edukacyjną zarówno dla społeczeństwa, a w tym gronie- dla potencjalnych pacjentów, jak i dla osób z już rozpoznanym nowotworem neuroendokrynnym. W ramach Festiwalu odbywają się wykłady (w tym w instytutach III wieku), spotkania naukowe, promowanie wiedzy na temat NET  w przekazach medialnych. Częścią Festiwalu są również odbywające się jesienią każdego roku spotkania naukowe dla lekarzy różnych specjalizacji. Całość wydarzenia kończy się charytatywnym koncertem, którego jest organizatorem. Sama posiada dyplom Artysty Scen Muzycznych.

Pozazawodowo jest mamą Julki i Bartka. Jej zainteresowania koncentrują się wokół muzyki. Jest jedną z wokalistek zespołu Akustyczna OpeRacja, który stanowi połączenie środowiska muzycznego z medycyną, prezentującego muzykę autorską, dla którego pisze teksty piosenek. Poza tym lubi pracę w ogrodzie.